Dnešní děti bezpochyby tráví v online světě více času, než kdy dřív. Kapitola sama pro sebe jsou počítačové hry. Pokud je Vaše dítě miluje, ale vy vlastně moc nevíte, o co jde, možná se vám bude hodit pár následujích rad. Budete klidnější, a dokážete své ratolesti líp porozumět.
Herní svět pro vás nemusí být velkou neznámou, hodně informací se můžete dozvědět na internetu. Půjde o užitečné informace, například věkové hranice hry, či její obsah. Podle takových měřítek můžete aspoň částečně ovlivnit, u čeho bude vaše dítě trávit čas.
Mnoho zdrojů se shoduje na jednom: mluvte s dětmi o hrách! Je to jejich svět, kde jsou ve svém živlu, a váš zájem je pravděpodobně příjemně překvapí. Jde ale o víc než navázání kontaktu, pokud se dětí budete ptát, o co ve hře jde, co se zrovna stalo nebo jak se u hry cítí, naučí se děti odlišovat hru od reality, vyjadřovat své pocity a aktivně se zamýšlet nad tím, jak tráví svůj čas.
Pokud chcete udělat extra krok, zahrajte si taky. Možná budete překvapení, jak vás hra vtáhne, a o to víc poznáte svět, ve kterém se vaše dítě rádo pohybuje. I pokud to pro vás bude zážitek, který nebudete chtít opakovat, minimálně budete s dítětem moci o hře aktivně mluvit, ptát se, zkrátka budete v obraze.
Domluvte se s dítětem na rozumných hranicích, například o čase stráveném hraním. Pro zajímavost, děti předškolního věku by měly denně u her strávit maximálně kolem 20 minut, s narůstajícím věkem se čas samozřejmě zvyšuje, v různých zdrojích však najdete různé údaje. Zajímavou možností může být určení času na týden, ne na den, dítě si tak může samo rozhodnout, jak s časem naloží, což je jistě dovednost, která se mu bude hodit.
http://www.jakouhru.cz/Article/Detail/32/rady-rodicum-dite-a-pocitacove-hry/
[wikicard title=“Počítačová hra“ lang=“cz“]
redaktorka